Formula 1’de George Russell’dan Alonso’ya eğlenceli gönderme

70 Punto Spor

Suudi Arabistan pisti geçtiğimiz hafta koşuldu. Redbull ilk ikide yer alırken üçüncülük Aston Martin ve Mercedes arasında gitti geldi. Mercedes pilotu George Russell’den güldüren paylaşım geldi. 

Suudi Arabistan Grand Prix’i pazar günü gerçekleşti. Birincilik Sergio Perez’in olurken ikincilik takım arkadaşı Max Verstappen’e gitti. Ferrari yarışta istediğini elde edemezken üçüncülük yarışında beklenmedik gelişmeler yaşandı.

Yarışı üçüncü tamamlayan ve podyuma çıkan Fernando Alonso kutlama yaptı fakat FIA tarafından verilen ceza sonrası Mercedes pilotu George Russell sıralamada bir üst tura yükseldi. Şoke olan Russell, Alonso’nun üçüncülüğü hak ettiğini dile getirse de kupayı aldı. Fakat daha sonra Aston Martin takımından itiraz geldi.  İtirazın kabul edilmesi sonrası Alonso tekrar üçüncülüğe yükseldi. Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken Mercedes pilotundan eğlenceli paylaşım geldi.

Twitter hesabından Alonso’yu etiketleyen 25 yaşındaki pilot, ‘Adresin ne?’ diye sordu. Binlerce beğeni alan bu paylaşım Formula 1 gündemine oturdu.

İşte George Russell’ın o paylaşımı