Formula 1 Amerika GP’si için geri sayım! Aradaki fark 1…

70 Punto Spor

Özlem Dede/ 70punto – Formula 1 severler Amerika GP’sini heyecanla bekliyor. Bu hafta sonu takımlar şampiyonu belli oluyor…

Japonya GP’sinde Max Verstappen 2. Dünya Şampiyonluğunu resmen ilan etmişti. Böylelikle Ferrari’nin şampiyon olma hayalleri suya düştü peki 2. olma şansları var mı? 

Formula 1’de eğlenceli pistler arasında yer alan Birleşik Devletler Grand Prix’si için heyecan başladı. Bugün yapılacak olan antreman turlarıyla start veriliyor.

Japonya GP’sinde 2. Dünya Şampiyonluğunu ilan eden Max Verstappen’in ardından pilotlar ikincilik yarışına girdi. Sergio Perez ve Charles Leclerc’in aralarındaki 1 puanlık fark ile hangi pilotun ikinci olacağı merak konusu. Fakat Ferrari’nin Charles Leclerc aracına yeni güç ünitesi denemesi nedeniyle ünlü pilot yarışa en sondan başlayacak.

İkincilik mücadelesinin yanı sıra Red Bull ilk takımlar şampiyonluğunu ABD GP’de kazanabilir.

2022 ABD GP’de Ferrari pilotları Austin’de duble yapıp, en hızlı turu atarlarsa, Max Verstappen ve Sergio Perez’in Red Bull Racing’in şampiyonluğunu garantilemek için sadece 26 puan kazanmaları gerekiyor. Bunun için Verstappen ve Perez’in üçüncü ve dördüncü bitirmesi yeterli olacak.

Eğer Verstappen ve Perez Austin’deki yarışı Ferrari pilotlarının önünde bitirirse de, Red Bull Racing şampiyon olacak.