Emekli zammı ve asgari ücret açıklaması! ‘Yüzde 40’a yakın olacak’

Ekonomi

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Haber Türk canlı yayına katıldı. Açıklamalarında emeklilere yapılacak zamma dair konuşan Kurtulmuş partisinden yapılacak düzenleemye dair rakam veren ilk isim oldu.

Kurtulmuş şöyle konuştu: Vatandaşımızın gelir seviyesinin artırılması için çalışılıyor. Temmuz ayıyla birlikte işçi emeklileri de dahil olmak üzere emeklilerimizin, çalışanlarımızın alım gücünü daha yukarıya çıkarmak için yüzde 40’lara yakın bir dokunuş olacak. Asgari ücretliler için de bir dokunuşun yapılması için de masada.

‘BİRAZ EKSİK BİRAZ FAZLA OLABİLİR’

Vatandaşımızın gündeminde ne varsa, çarşı, pazarda hangi konu konuşuluyorsa bu konu hükümetin masasındadır. Çözerken de afaki şekilde değil eldeki imkanlar çerçevesinde, vatandaşlarımızın beklentilerine göre çözmek hükümetin siyasi önceliğidir. Memur emeklileri dahil olmak üzere enflasyon farkını üstüne koyarak yüzde 40 civarında bir artışın, biraz eksik, biraz fazla olabilir. Bunlar çalışıyor. Milletimiz ‘adil oldu’ diyecek bir sonucu inşallah Temmuz’u görecek. Burada ek zam talebi olduğu zaman bütün kamu görevlilerine tabii ki kapsayacaktır.

Asgari ücretle ilgili olarak Bakanlığın önünde farklı seçenekler var. Bunlardan birisine karar verilir.