CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun elektriği açıldı

70 Punto Türkiye

Dün gençlerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 aylık faturasını ödemesi ardından elektriği açıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 aylık fatura borcunu ödemesinin ardından evinin elektriği açıldı. Kılıçdaroğlu, bir haftalık eyleminin tamamlanmasıyla birlikte bugün sabah saatlerinde elektrik faturasını ödedi. Faturanın ödenmesinin ardından CHP liderinin evinin elektriği, ekipler tarafından yeniden açıldı.

ZAMLARA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği 21 Nisan sabahı kesilmişti. Gaz lambasında açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Devletler insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. İşte ben bu aç gözlü politikacıların yarattığı karanlığa karşı ayaktayım. Bu eylemin sivil itaatsizlik çağrısı değil bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelemdir. Eşimle birlikte bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, şimdi karanlıkta oturacağım.” ifadelerini kullanmıştı.

GENÇLER ZİYARET ETTİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nu dün gençler ziyaret etti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Gençler ziyaretleri ile Selvi Hanım ve beni mutlu ettiler. Yoksullukla mücadelemizin bundan sonraki adımlarını ilk onlara söylemiş oldum. Başlıyoruz…” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın