Charles Leclerc’den alkışlanacak hareket! İtalya için harekete geçti

70 Punto Spor

Formula 1 tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta pilotlar Monaco’da yarışmıştı. Koşuyu altıncı tamamlayan Monaco’lu pilottan İtalya için alkışlanacak hareket geldi.

İtalya son 100 yılın en büyük sel felaketini yaşıyor. Emilia Romagna bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle 13 kişi hayatını kaybetti. Ferrari’de yarışan Monaco’lu pilot Charles Leclerc’den de alkışlanacak hareket geldi. 

Leclerc geçtiğimiz hafta koşulan Monaco pistinde yarıştığı kıyafetleri İtalya’da yaşanan sel felaketi nedeniyle açık arttırmaya çıkarmaya karar verdi. Twitter hesabından duyuru yapan Leclerc, ‘Emilia Romagna’daki son sellerden sonra, Monaco GP hafta sonundan kalma tüm yarış malzemelerimi açık artırmaya çıkarmaya karar verdim. Umarım bu zor zamanda gerçekten ihtiyacı olan insanlar için olabildiğince çok para toplayabiliriz.’ ifadelerine yer verdi. Leclerc müzayede detaylarını da paylaştı.

TÜRKİYE İÇİN DE PAYLAŞIM YAPMIŞTI

Öte yandan Formula 1 pilotu, Türkiye’de yaşanan 6 Şubat deprem felaketlerinin ardından sosyal medya hesabından AHBAP’ın hesap bilgilerini paylamış ve destek çağrısında bulunmuştu.