Bol kırmızı bayraklı Formula 1 sıralama turu! İşte pole pozisyonu sahibi

70 Punto Spor

Formula 1, dört haftalık yaz arasının ardından Hollanda GP ile başladı. Sıralama turlarının belli olduğu cumartesi günü ilkler yaşandı. Kırmızı bayrakların bol olduğu sıralama turlarında Logan Sargeant bir ilki gerçekleştirirken Hamilton Q3’e geçemedi.

Formula 1, yaz tatili arasının ardından Max Verstappen’in evi olan Hollanda GP’de başladı. Sıralama turlarında ilklerin yaşandığı Hollanda GP’de hava durumu da farklılık gösterdi. Yağmur lastikleriyle başlayan pilotlar, havanın ısınmasıyla soft lastiklere geçti. Peki sıralama turlarında neler yaşandı?

LOGAN Q3’E KALDI KAZA GEÇİRDİ

Williams’ın genç pilotlarından Logan Sargeant, Q3’e kalmayı başardı. Kariyerinde ilk kez Q3’e kalan Amerikalı sürücü kaza geçirdi. Sargeant iyi olduğunu belirtti. Yedinci kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, Q2’de elendi. 

CHARLES LECLERC KENARDA

Charles Leclerc dokuzuncu virajda pistin dışına çıktı. 5.sırada olan Ferrari sürücüsü için sıralama turları bitiyor. Leclerc iyi ve üzgün olduğunu belirtti. 

POLE POZİSYONU BELLİ OLDU

Sezonun en hızlı ismi olan Max Verstappen pole pozisyonunu kapmayı başardı. Norris ikinci Russell üçüncü oldu. İlk 10 sıralaması şöyle;

Verstappen

Norris

Russell

Albon

Alonso

Sainz

Perez

Piastri

Leclerc

Sargeant