Bitcoin’de sert kayıp

Ekonomi

Kripto para birimlerinde aşağı yönlü seyir gözlenmeye devam ediyor. Bitcoin bugün öğleden sonra hızla geri çekilerek kritik destek seviyeye indi. Ethereum’da ise günlük kayıp yüzde 5’in üzerine çıktı. Öte yandan kripto para borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum için çarpıcı tahminlerde bulundu. 

Kripto para piyasasında gözler Bitcoin ve Ethereum’un seyrinde olmaya devam ediyor. 5 Nisan’da sert düşerek yükseliş trendini aşağı yönlü kıran Bitcoin bu tarihten itibaren bir türlü toparlanamıyor.  

Bitcoin, 5 Nisan’da hızlı bir şekilde geri çekilerek 47 bin dolar seviyelerinden yönünü aşağı çevirmişti. Bitcoin bugün 42 bin dolardan işlem görürken öğleden sonra satışların derinleşmesiyle kayıplarını hızlandırarak 40 bin 684 dolara indi. Bitcoin an itibarıyla 40 bin 800 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

6 Nisan’da 3 bin 400 dolar seviyelerinden yönünü aşağı çevirerek yüzde 7’den fazla kayıp yaşayan Ethereum bugün de sert düşüş kaydetti. Ethereum yüzde 5’in üzerinde azalarak 3 bin 12 dolara kadar geri çekildi. Ethereum şu dakikalarda 3 bin 20 dolardan işlem görüyor. 

RUSYA’DAN YAPILAN AÇIKLAMA SONRASI KRİPTO PARALARDA DÜŞÜŞ HIZLANDI  

41 bin doların altına sarkan Bitcoin, 40 bin dolar desteği üzerinde hareketini sürdürüyor. Özellikle Rusya ile Ukrayna arasındaki gelişmeler kripto para piyasasında tansiyonu yükseltiyor. Jeopolitik belirsizliklerin etkisiyle yatırımcılar kripto paralar gibi riskli varlıklardan çıkıyor.  

Bir cevap yazın