Bakan Koca ve Ümit Özdağ arasında Soylu polemiği! Telefon görüşmesi sonrası atışma

70 Punto Türkiye

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında dikkat çeken bir tartışma yaşanıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan tartışmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil oldu. İşte haberin ayrıntıları…

Sığınmacılarla ilgili yaptığı politikayla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ 2 gün önce yaptığı paylaşımda, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde nöbetçi 2 Suriyeli doktorun olduğunu belirten bir Facebook paylaşımını alıntılayıp, ‘Türk insanının kendi ülkesinde 2. Sınıf olması sürecini yaşıyoruz. Arapları üstün insan, Arapçayı kutsal dil zanneden zihniyet Türk Milletine kendi ülkesinde mülteci olma hissini yaşatıyor.Herkes kendi vatanına dönecek. Kurulan iç savaş ve bölünme komplosunu Zafer Partisi bozacak.’ demişti.

Ümit Özdağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuyla ilgili kendisini aradığını açıkladı. Twitter hesabından paylaşım yapan Özdağ, ‘Sağlık Bakanı  Sayın F.Koca beni arayarak acil serviste 4 doktorun görev yaptığını, ikisinin Türk ikisinin ise Suriye kökenli olduğunu ancak Türkiye’de tıp eğitimi aldıklarını ifade etti.Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik.’ ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA’DAN YANIT

Özdağ’a yanıt veren Bakan Koca, Özdağ’a tepki gösterdi. Koca, ‘Sn. Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi ile ilgili verdiğiniz yanlış bilgiyi düzeltmeniz için sizi aradım, hatanızı kendiniz düzeltin istedim. Ama düzeltme metninizde konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!’ açıklamasında bulundu.