Asgari ücret için gözler Temmuz ayına çevrildi! Atalay’dan açıklama

70 Punto Ekonomi

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrete temmuz ayında zam olacak mı sorusu netlik kazanıyor. Bakan Bilgin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada çalışanları sevindirecek bir düzenleme yapılacağını kaydetmişti. Bugün ise kritik bir görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay görüştü. Görüşme sonrası Atalay’dan açıklama geldi.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, “A’dan Z’ye her şeyi konuştuk. Asgari ücret konusu ele aldık. Cumhurbaşkanımız önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarla çalışmaları görüşüp bize haber vereceğini söyledi. Rakam konuşmadık. Asgari ücretlinin durumlarını anlatma imkanı buldu. Cumhurbaşkanımız çalışma yapıyoruz dediler, bir rakam yok. Güzel bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanımız her şeyin farkında olduğunu söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız çalışma arkadaşlarım çalışma yürütüyor bilgisini verdi.” ifadelerini kullandı.

Atalay kendisinin aklındaki rakamın sorulması üzerine “Şimdi benim aklımdaki rakamı söylersem olmaz. Söylediğin ile aldığın arasında bir uyum olması lazım. Toplumu memnun edecek bir rakam olur diye düşünüyorum.”sözlerini kullandı.

BAKAN BİLGİN AÇIKLAMIŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ara zam konusunda Temmuz ayını işaret ederek, “Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek, hiç olmazsa enflasyona karşı ‘Benim devletim benim yanımdadır’ dedirtecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır” demişti.