19 Mayıs Günün Haberleri/ Türkiye Bugün Ne Konuştu?

70 Punto Türkiye

19 Mayıs 2022 Perşembe günü ülkemizde yaşanan başlıca gelişmeleri sizin için derledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Atatürk Havalimanı Açıklaması

Atatürk Havalimanı’nın pistlerinin kırılarak Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesine yönelik tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi: “Bir taraftan da yanında da şehir hastanesi var, şehir hastanesiyle iç içe olacak. Ve şehir hastanesiyle birlikte, şimdi düşünün, bir tarafta 1006 odalı şehir hastanesi, yanında millet bahçesi, oranın güzelliği neyle izah edilebilir? Bütün yeşiliyle, oyun parklarıyla vesaire burada gayet güzel bir proje hayata geçecek. Şimdiden ben oranın bitmiş halini adeta görüyorum. Bir ihtimal pistleri belki de kaldırmayacağız. Pistler belki de kalacak.” dedi.

AKP Sözcüsü’nden NATO Açıklaması

AKP Sözcüsü  Ömer Çelik partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. İsveç ve Finlandiya’nın NATO adımıyla ilgili çarpıcı mesajlar veren Çelik, ‘PKK cephanelerinde İsveç cephaneleri ele geçiriliyor. NATO’ya üye olacak devlet terörle bağını kesmelidir.’ dedi

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili açıklamasıyla krize neden olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı. Özkan’ın yerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç atandı.

Kılıçdaroğlu gençlerle Anıtkabir’e yürüdü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları’yla birlikte Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüdü.

Marmaris’te 3 dakikalık 19 Mayıs kutlaması tepki çekti

 Muğla’nın Marmaris ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen resmi törenler sadece 3 dakika sürdü. Meydanda toplanan vatandaşlar 3 dakikalık törene tepki gösterdi.

Meral Akşener Tütün İskelesi’nden seslendi: ‘İktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz ‘

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Samsun Tütün İskelesi’nde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türkiye’nin pek çok yerinden gelen gençlerle birlikte ilk adımı atarak, atalarımızı, o büyük emek sahibi büyüklerimizi hürmetle anarak iktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın