17 Mayıs Günün Haberleri/ Türkiye Ne Konuştu?

70 Punto Türkiye

17 Mayıs 2022 Salı günü ülkemizde yaşanan başlıca gelişmeleri sizin için derledik.

Lise Öğrencileri Cumhurbaşkanına Hakaret’ten Gözaltına Alındı

İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde okullarına yapılan baskın ile gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçesi olarak “Cumhurbaşkanına hakaret” ettikleri iddia edildi.

CHP Atatürk Havalimanı’nda

Atatürk Havalimanı’na alınmayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’nin Atatürk Havalimanı planını anlatarak “Millet Bahçesi adı altında Katarlılara peşkeş çekmek için kapatıyorlar. CHP olarak, 84 milyonla ve 16 milyon İstanbulluyla birlikte hesap soracağız.” dedi.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu Çıkışı

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden hedef alan Bahçeli, “CHP Genel Başkanı, bize açık açık söylemelidir. Türk Devleti’ne seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Sayın Kılıçdaroğlu, susma, saklanma, devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan bu ihanete, bu suça sen de ortak sayılırsın. Şerefsiz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın” dedi.

AKP ve MHP Yine Reddetti

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, kontrolden çıkan kira ücretlerine karşı vatandaşların korunması için TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi. Önerge AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk Havalimanı’na İş Makinelerinin Girmesine Sert Tepki

Kılıçdaroğlu:”O makinelerin müteahhidi; sana ise özel ilgi göstereceğiz! O müteahhide sesleniyorum o makinelerini çekeceksin oradan. Geliyoruz. Adalet, hak, hukuk, felaketleri önlemek için geliyoruz. Makineleri çek, pistlere dokunma.” dedi.

İsveç Başbakanı’ndan NATO Üyeliği Açıklaması

Başbakan:”Türkiye ile tüm sorunları aşmaya hazırız.” dedi.


Kadıköy Belediyesi’ne Operasyon

İstanbul merkezli 5 ilde, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen ve aralarında Kadıköy Belediyesi’nde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 54’ü kamu görevlisi 224 şüpheliden 160’ı yakalandı.

Bir cevap yazın