14 Mayıs Günün Haberleri/ Türkiye Ne Konuştu? 

70 Punto Türkiye


14 Mayıs 2022 Cumartesi günü ülkemizde yaşanan başlıca gelişmeleri sizin için derledik.

AKUT’un Kurucusu AKUT’tan atıldı

Sosyal medyadan art arda paylaşımlar yapan Mahruki , “AKUT’tan, AKUT’un büyük harf yazılması gerektiğini bile bilmeyen birinden gelen bir eposta ile atıldığımı öğrendim.” ifadelerini kullandı.

Bir Havalimanı Açılırken Diğeri Kapatılıyor

Sözcü gazetesinin haberine göre Rize’de havalimanının açıldığı gün, yıkılıp Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kırılması için iş makineleri ve kamyonlar sahneye çıktı. Araçların üzerinde millet bahçesi projesi için düzenlenen ihalede 2 milyar 127 milyon liralık teklif veren Yapı&Yapı firmasının logosu bulunuyor.

10 Yıl Hapis Cezasının Sebebi Açıklandı

Ümitcan Uygun’un, Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yargılandığı davada aldığı 10 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda Uygun’un Hankulu’ya darp- cebir uyguladığı ancak fenalaşmasıyla diğer 2 sanıkla banyoya götürüp ıslatarak kendine getirmeye çalışması nedeniyle öldürme kastı ile hareket etmediği belirtildi. 

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına Kaftancıoğlu ile İmamoğlu davaları damga vurdu

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşması’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki hapis cezası ve siyaset yasağı kararı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açılan dava damga vurdu. Sonuç bildirgesinde hukuksuzlukla kararlı mücadele edileceği vurgusu yapılırken, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nun dava süreciyle ilgili “Bunu kararlılıkla reddediyoruz” denildi. 

Mars’taki ‘gizemli kapı’ bilim dünyasını harekete geçirdi

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi tarafından Mars’a ait yayınlanan fotoğraflarda gözüken “gizemli kapı” dikkat çekti. Çeşitli teoriler ortaya atılan ‘gizemli kapı’yla ilgili bilim insanları da harekete geçti.

Bir cevap yazın