Zafer Algöz’ün ‘Gibi’ sözleri gündemde! Kim ne dedi?

70 Punto Kültür Sanat Sosyal Medya

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Erşan Kuneri cuma günü yayınlandı. Yayınlandığı andan itibaren konuşulan Erşan Kuneri, olumlu ve olumsuz birçok dönüş aldı. Dizinin oyunlarından biri olan Zafer Algöz’ün sosyal medyada ‘Gibi’ hakkındaki sözleri gündeme oturdu.

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı ‘Erşan Kuneri’ dizisinin oyuncularından Zafer Algöz’ün, diziyi beğenen ve içinde ‘Gibi esintilerinin’ olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıt, sosyal medyada gündem oldu.

Twitter kullanıcısının “İçinde bir tık ‘Gibi’ esintisi hissettim gibi” ifadelerinin yer aldığı yoruma yanıt veren Algöz, Feyyaz Yiğit’le özdeşleşen yapımı küçümseyerek, “‘Gibi’nin bu seviyeye gelmesi için 2 fırın ekmek, 4 fırın da İzmir boyozu yemesi gerek” dedi.

Algöz, yorumunun daha yapıcı olması gerektiğini düşünen bir kullanıcıya da “Nişastalı su muhallebisiyle, kaymaklı ekmek kadayıfını mukayese etmeyelim derim. Yoksa tabii ki herkesin zevki birinci mevki” şeklinde yanıt verdi.

GİBİ EKİBİNDEN İSİM VERMEDEN YANIT

Algöz’ün bu sataşmasına Gibi cephesinden ilk yanıt, sevilen yapımda ‘İlkkan’ karakterine hayat veren oyuncu Kıvanç Kılınç’tan geldi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden Algöz’ün sözlerini eleştiren Kılınç, “Yetişkinliğin ve tekâmülün, biyolojik değil zihinsel ve kültürel süreçlerin sonucu olduğu zahmetsizce gözlemlenebiliyor” dedi. Bu yaşananların ardından Twitter’da Zafer Algöz ve Feyyaz Yiğit, Twitter’da TT (trend topic) oldu.

1 thought on “Zafer Algöz’ün ‘Gibi’ sözleri gündemde! Kim ne dedi?

Bir cevap yazın