Türkiye’nin kara günü! Gaziantep’ten sonra Mardin’de kaza!

Türkiye

Türkiye bugün peş peşe kaza haberleri ile sarsıldı. İlk olarak Gaziantep’te meydana gelen kazada 15 kişi yaşamını yitirdi. Ardından bir acı haber de Mardin’den geldi. Mardin’deki kazada ilk belirlemeye göre 20 vefat var.

Gaziantep’in Nizip ilçesinde kazaya müdahale eden ekipler ile vatandaşlar ve araçlarına, devrilerek kayan yolcu otobüsü çarptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada “Otoyolda yaşanan kazaya müdahale eden 112 Acil Ekipleri ile İtfaiye ve Polis ekiplerine çarpan otobüsün yan yatması sonucu 3 Sağlık Görevlisi, 3 İtfaiyeci, 2 Basın Mensubu olmak üzere toplam 15 kişi hayatını kaybetti” bilgisini paylaştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kazayla ilgili adli tahkikatın başladığını söyleyen Bakan Bozdağ, “Gaziantep Nizip arasında meydana gelen trafik kazalarında maalesef pek çok vatandaşımız hayatını kaybetti, bazı vatandaşlarımız da yaralandı. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Nizip cumhuriyet başsavcılığımız, 3 cumhuriyet savcısını görevlendirdi. Adli tahkikat başladı. Adli tahkikat olayı bütün yönleriyle hem araştıracak, hem sonuçlandırarak hem de aydınlatacaktır. Ancak bu tahkikat giden canlarımızı yerine getirmeyecektir” dedi.

FRENİ PATLAYAN TIR KALABALIĞIN ARASINA DALDI

Mardin’in Derik ilçesinde freni boşalan gübre yüklü TIRın 2 araca çarparak devrildiği kazanın ardından yaralılara müdahale eden kalabalığın arasına bir süre sonra gübre yüklü başka bir TIR daldı. Can pazarının yaşandığı kazada aralarında çocukların da bulunduğu 19 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Soylu, Mardin’de yaşanan trafik kazası nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bölgeye hareket etti. Öte yandan Bakan Bozdağ, “Mardin Derik’teki kazaya ilişkin Derik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adlî tahkikat başlatılmıştır” açıklamasında bulundu.

CAN KAYBI ARTIYOR

Sosyal medyadan açıklama yapan Bakan Koca, ’Mardin Derik’te bir tırın kalabalığın arasına girmesi ile meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 19’a yükseldi. 6’sının durumu ağır olmak üzere yaralı sayısı 26’dır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavisi süren hastalarımıza acil şifalar diliyorum.’ ifadelerini kullandı.

Bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayın savcılık tarafından soruşturulduğunu söyledi. Soylu hayatını kaybedenlerin sayısının 20’ye yükseldiği bilgisini verdi.

RİZE’DE TUR OTOBÜSÜ DEVRİLDİ

Rize’nin Güneysu ilçesinde içinde Arap turistlerin bulunduğu tur minibüsünün kaza yapması sonucu, aralarında çocukların ve şoförün de bulunduğu 3’ü ağır 25 kişi yaralandı.