Siyasette ’HDP’ye bakanlık’ tartışması! Dikkat çeken detay ortaya çıktı

70 Punto Türkiye

Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözleri siyaset meydanını adeta harlamıştı. 6’lı masanın iki üyesi CHP ve İYİ Parti’de gerilim yapan bu sözlerle ilgili dikkat çeken bir bilgi ortaya çıktı. Kanal tarafından Gürsel Tekin’e bu soruyu sorulacağı daha önce söylemiş.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı bugünkü yazısında son günlerin en hararetli tartışmalarından biri olan ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözlerinin perde arkasını kaleme aldı. Bursalı yazısında program başlamadan önce program sunucusu tarafından Tekin’in bilgilendirildiğini yazdı.

Bursalı’nın yazdığı ilgili bölüm şöyle;

Gürsel Tekin, TV100 isimli kanalda Millet İttifakı’nın iktidar olması durumunda “HDP’den bir bakan atanabileceği” yolundaki spekülatif, İYİ Parti ile CHP arasına nifak sokacağı ve ortalığı karıştıracağı çok açık sözlerinin arka planında şöyle bir bilgi var: Stüdyoda program başlamadan önce, program sunucusu Tekin’e böyle bir soru soracağını bildiriyor. Tekin de sorabilirsin diyor. Yani bu sözler canlı yayında aniden sorulmuş ve aniden yanıt alınmış değil. Tasarlanmış, Tekin de soruya hazırlıklı.

Bu arada bu kanalın büyüyerek dal budak salacağı, sözde bir “merkez medya” iddiasında bulunduğu, gazete de çıkartarak etkili bir medya olmaya soyunduğu ve sahibinin ihalelerle büyüdüğü söylentileri yayılıyor medya koridorlarında! Anlaşılan iktidara sayısız kanalın desteği yeterli görülmemiş.

BURSALI’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ