Prens Harry aileye dönmek zorunda kalabilir

Dünya

Kraliyet ailesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Yabancı basında konuşulan son iddialara göre kraliyet yüzleri üzerine aşırı bir baskı var.

The Palace Papers: Inside the House of Windsor, the Truth and the Turnoil (Saray Belgeleri: Windsor Hanedanı’nın İçyüzü, Hakikat ve Kargaşa) kitabının yazarı Tina Brown’nun oldukça çarpıcı bir iddiası var.

Yazar Prens Harry’nin Cambridge Dükü ve Düşesi’nin üzerindeki “baskıyı almak” için “kraliyet ailesine dönmesi” gerekebileceğini iddia etti.

Çift geçen hafta sonu, Kraliçe’nin tahttaki 70. yılı kutlamaları için üç yaşındaki oğulları Archie ve bir yaşındaki kızları Lilibet’le birlikte kısa süreliğine Birleşik Krallık’a döndü.

KRALİÇE’NİN ÖLMESİ TÜM DENGELERİ DEĞİŞTİREBİLİR

Guardian’ın Today in Focus podcast’inde konuşan Brown şunları söyledi:

Kraliyet ailesi bir deri bir kemik kalmış görünüyor çünkü Andrew veya Harry’yi kaybetmeyi planlamamışlardı, bu yüzden şu anda biraz sorunlu ve sayısı azalmış bir monarşi var.

Şu anda Cambridge Dükü ve Düşesi üzerinde, özellikle hem Harry hem de Andrew’un yerini doldurdukları için aşırı baskı olduğunu düşünüyorum.

Ve belirli bir noktada, özellikle muhtemelen Kraliçe öldükten sonra Harry’ye tekrar ihtiyaç duyacaklarını düşünüyorum çünkü o değerli bir varlıktı.

Laura Hampson

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken