Nisa mı Adem mi? Survivor 2022 All Star şampiyonu belli oldu

70 Punto Sosyal Medya

Survivor All Star 2022 sona erdi. Survivor All Star şampiyonu belli oldu. Uzun zamandır heyecanla beklenen yarışmada şampiyon isim Nisa Bölükbaşı oldu.

Türkiye’nin en çok izlenen yarışmasında sona gelindi. Adem ve Nisa’nın son ikiye kaldığı yarışmada şampiyon belli oldu. Ayşe ve Batuhan’ın üçüncü ve dördüncü olarak ayrıldığı yarışmada şampiyon Nisa oldu. Nisa şampiyonluk sonrası büyük sevinç yaşadı. Uzun bir aradan sonra Survivor’da bir kadın yarışmacı şampiyon oldu.

Nisa yaptığı açıklamada, “Rüyada gibiyim, herkesten Allah razı olsun. Bilmiyorum ne diyeceğimi, Adem seni de çok tebrik ederim” dedi.

Adem ise “Eğer bu yıl ben şampiyon olamayacaksam kadın şampiyon olmasını istiyorum demiştim. Performans olarak elinden gelen her şeyi yaptı, kendisini tebrik ederim. Bugün hak eden bir kardeşimiz aldı.” ifadelerini kullandı.

NİSA BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da dünyaya gelen Nisa Bölükbaşı’nın babası Türk ve Boşnak asıllı, annesi ise Çek asıllıdır. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başlayan Nisa Bölükbaşı 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi yüzme takımında yer almaya başladı.

Survivor Nisa’nın sporla ilişkisi bununla da bitmiyor. 8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu. Bunun yanında voleybol oynamaya başladı.

Takımının en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti. Nisa Bölükbaşı 2018’de mimarlık okumaya başladı. Okulu için voleybolu bırakmak zorunda kalan Nisa Bölükbaşı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor. Survivor Nisa 1.70 cm boyunda ve 60 kilodur.