Masterchef 2022’de Hamza Mercimek sürprizi! Takdir toplayan hareket

70 Punto Sosyal Medya

Masterchef 2022 tüm hızıyla devam ediyor. Yeni bölümde yarışmacılar ödül oyunu için yarışıyorlar. Fakat yarışmacıların yaptığı hareket hem izleyicilerden hem de jüriden büyük takdir aldı. Hamza Mercimek’in sağlık durumunun damga vurduğu anlar sosyal medyada gündem oldu.

Masterchef yeni sezon heyecanı devam ediyor. Yarışmacıların yeni bölümde yaptığı hareket adeta büyük takdir topladı. Bilindiği üzere Hamza Mercimek böbreklerini kaybetmişti. Geçtiğimiz haftalarda yarışmada bunu açıklamıştı. Somer Şef Hamza’nın sağlık durumuyla ilgili üzücü haberi duyurdu. Somer Şef, ’Annesi kendi böbreğini verecekti fakat bir uyumsuzluk yakalanmış. Maalesef Hamza’nın sıkıntısı devam ediyor. Her türlü desteğimizle Hamza’nın yanındayız’dedi. Yarışmacılar ödül için bir araya geldi ve ödülü Hamza için maddiyata çevirmek istediler. Melih yaptığı açıklamada, ‘Eğer ödül maddiye dönebiliyorsa çok mutlu oluruz. Ona da destek olmuş oluruz’ açıklamasında bulundu. Somer şef ise ‘Sizin bu jestinize hem bizi hem de yapımcılarımızı çok duygulandırdı. Bugünlük yarışmayı para ödülüne çeviriyoruz. 50 bin TL’ ifadelerini kullandı.

HAMZA MERCİMEK’TEN PAYLAŞIM

Instagram hesabından o anları paylaşan Hamza Mercimek, ’Teşekkürler ailem’ dedi.

HAMZA MERCİMEK’E NE OLDU?

Performansıyla MasterChef Türkiye 2021’e damga vuran Hamza Mercimek’in böbreklerini kaybettiği ve haftada 3 gün diyalize bağlandığı ortaya çıkmıştı.