Kafalar Pakistan paylaşımları sosyal medyanın gündeminde! Jahrein’den tepki

70 Punto Sosyal Medya

Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’in yönettiği Youtube kanalı Kafalar sosyal medyanın gündeminde. 3 arkadaşın Pakistan’dan paylaştığı fotoğraflar tartışma yarattı. 7 milyon abonesi olan Kafalar’a Jahrein sert tepki gösterdi.

Türkiye son günlerde kaçak göçmen krizini tartışıyor. Afganistan ve Pakistan’dan gelen kaçakların paylaştığı videolar çok tepki çekerken Kafalar’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Kafalar ekibinden Atakan, Bilal ve Fatih, Instagram hesaplarından Pakistan’a gittiklerine dair bir paylaşım yaptı.. Bu paylaşım sosyal medya tepkilere yol açtı.

2023 bağımsız milletvekili adayı olduğunu söyleyen ve son dönemlerde öne çıkan bir isim olan twitch yayıncısı Jahrein sert açıklamalar yaparak çeşitli iddialarda bulundu. Jahrein, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Bu akşamki yemeğimiz İktidarın YouTube’daki ayağı olan, çocuklara iktidar güzellemesi yapan Kafalar ekibi (fatihyasinresmi, atakannozyurt, BilalHanci) Daha önce beni sosyal medyanın en boş adamı olarak adlandırmış bu arkadaşlara bu zamana kadar bulaşmadım ama bardak taştı!

2) Kayıtsız milyonlarca sığınmacıyla uğraştığımız bu günlerde iktidarın PR krizini en azından gençler arasında dindirmek için yardımına Kafalar ekibi koşuyor! Özellikle çocuk tecavüzü ve toplu tecavüz (taharrush)u ile ünlü Pakistan’ı ifşa etmemin üstüne bu video hazırlanıyor!

3) Belli ki sosyal medya planları yapılmış, fonlar ayarlanmış ve ajanslar el sıkışmış. Hepsi Pakistan güzelleyen fotolarla gelmekte olan videonun reklamını şimdiden milyonluk sayfalarında yapmaya başladılar. Genelde twitter kullanmaz. Twitter kullandıklarına göre para büyük!

4) Bunlar sonradan görme, aç gözlü ve para aşığı tipler. 30 bin₺ vermeden adınızın ilk 2 harfini bile söyletemezsiniz. Öyle gözleri dönmüş ki 8-14 yaşındaki izleyicilerine Kıbrıs Kumarhanesi ve şans oyunu öven “100bin₺ ile bir gün geçirmek” videoları mevcut.

5) İktidarla araları çok iyi olmasına rağmen buna AKP bile sessiz kalamıyor ve “bağımsız” hukuk ufak bir ceza verip hükmün açıklamasını geri bırakıyor.

6) Peki kendilerinin AKP’li olduğu kanısına nereden vardım? Daha önce para karşılığı AKP ile bir sürü video çektiler. Mesela Özhaseki’nin Kafalar Grubu’yla Graffiti Yaptık videosu.
AKP’nin gençliğe dokunma çabalarından iyi nemalandı bunlar.

7) TBMM’de bir gün. Nedense bu TBMM videosunda sadece AKP’li bakanlar ve vekiller var.

Daha sonra bir paylaşımda daha bulunan Jahrein, “Arkadaşlar. Kafalar’ın Pakistan videosunu yayınlamayacağını ya da güzelleme yapmaktan vazgeçeceklerini benim haksız duruma düşeceğimi söylüyorsunuz bana.Önemli değil.Ben haksız olayım günün sonunda. Yeter ki kayıtsız sığınmacı güzellemesi olmasın.Ben önemsizim.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Kafalar’ın ilgili videosu henüz yayınlanmadı.

Bir cevap yazın