Flaş tahmin! Ethereum 400 Dolara Düşebilir!

Ekonomi

Kripto para piyasasının yeniden canlanması, Bitcoin’in son günlerdeki kazanımlarını soğutmasıyla bir kez daha durakladı. Bu esnada kırmızıda işlem gören çoğu altcoin de aynı şeyi yaptı. Fiyatlar şimdi bir kez daha kritik desteklerin altına yöneliyor. Jarvis Labs’in en son analizlerine göre, bu senaryo Ethereum fiyatını 400 dolar ile tehdit ediyor.

Bu senaryo gerçekleşirse Ethereum fiyatı 400 dolara düşecek
Lider altcoin fiyatını 400 dolara düşürecek kritik bir sinyal var. Analistler yaklaşan Ethereum merge’ün (birleşmesinin) yükseliş mi yoksa düşüş mü olacağı konusunda hemfikir değiller. Korku ve Aç Gözlülük Endeksine göre, yatırımcı duyarlılığında 70 günlük rekor kıran “şiddetli korku” tarafındaydı.

Daha geniş bir açıdan, kripto para piyasası olumsuz ivmeyi tersine çevirmek için tetikleyici arıyor. Şu anda yalnızca Ethereum Merge bu kapasiteye sahip gibi görünüyor. Eğer öyleyse, piyasanın yatay bir eğilim göstermeye devam etmesi veya beklenen Merge tarihi olan 19 Eylül’e kadar düşmeye devam etmesi olasıdır.

Ethereum için gelecekte neler var?

Ethereum’un geleceğin için kapsamlı analiz, araştırma firması Jarvis Labs’ın tarafından sağlandı. Kripto odaklı araştırma firması, yakın bir tarihte “ETH 30 günlük getiri görünümü” raporunu yayımladı. Bu analiz, “belirli bir zamanda toplam piyasanın kısa vadeli kar ve zararını değerlendirmek” için 30 günlük getiri ölçüsünü kullanmaktadır.

ETH için 400 dolar

Bu tahmin Ethereum’un 2018’in dördüncü çeyreğindeki fiyat hareketlerinden geliyor. ETH, Aralık ayında 82 dolara düşmeden önce 200 dolar bölgesinde konsolide oldu. Bu modelin tekrarı ETH için Aralık 2022’ye kadar 400 dolara işaret ediyor.