Daniel Ricciardo için McLaren günleri sona erdi

70 Punto Spor

Özlem Dede / 70 Punto F1 sezonun son yarış haftasına girerken birçok vedaya tanık olacağız. Bunlardan biri de eğlenceli kişiliğiyle tanınan Daniel Ricciardo. Formula 1’de 2021 ve 2022 sezonlarında McLaren koltuğunu alan Ricciardo 2023 sezonunda koltuksuz kaldı.

Bir dönem Red Bull Racing takımında da yer alan Daniel Ricciardo, daha sonra kariyerinde 2019 yılında Renault ile anlaşmış, 2021 sezonundan itibaren 3 yıllığına kendisini McLaren’a bağlayan sözleşmeye imza atmıştı. Avustralyalı pilotun McLaren’da başarılı olması beklense de, Ricciardo beklenen performansı bir türlü sergileyemedi.

McLaren takımı Ricciardo’dan beklediği katkıyı alamayınca iki taraf arasındaki ilişkiler kopma noktasına gelmişti. Her ne kadar daha önce sözleşmesini tamamlamak istediğini belirtmiş olsa da Ricciardo, sezon sonunda takımdan ayrılacağını duyurmuştu.

Son çıkan iddialara göre Daniel Ricciardo, 2023’te eski takımı Red Bull’a yedek pilot olarak dönmek için görüşmeler yapıyor.

Daniel Ricciardo McLaren’e evinde veda etti.

DANIEL RICCIARDO KİMDİR?

Daniel Joseph Ricciardo, Formula 1’de yarışan Avustralyalı pilot. 2009 yılında Britanya Formula 3 şampiyonasını kazandı.

Daniel, yakın çevresinde ‘bal porsuğu’ olarak da biliniyor. Neden olduğu sorulduğunda Ricciardo, ‘’Hayvanlar aleminin en korkusuz üyesi olması gerekiyor. Baktığınızda sevecen ve tatlı bir hayvan olarak görülüyor. Ama birileri onun bölgesini geçerse saldırganlaşıyor ve kaplan, piton demeden peşine düşüyor.’’ şeklinde cevap veriyor. Ricciardo’nun kaskının arkasında bir bal porsuğu resmi de var.