25 yıldır oturdukları sitede bira içtikleri için saldırıya uğradılar! Tepki yağıyor

70 Punto Türkiye

İstanbul’da evlerinin bahçesinde bira içen kadınlar bir grup erkeğin saldırısına uğradı. Kadınları darbeden erkeklerin “Ya bu içkileri masadan kaldırın ya bu masayı ve sizi dağıtacağız” dedikten sonra saldırdığı öğrenildi.

Bahçeşehir’de Reiskent Sitesi bahçesinde dün meydana gelen olayda iddiaya göre apartmanlarının bahçesinde bira içen 6 kadın ve sesler sonrası olaya dahil olan kadınların yakını kalp hastası 60 yaşındaki erkek, bir grup erkeğin saldırısına uğradı.

Olayı Twitter hesabından duyuran Dila Coşkun isimli kadın, 25 yılı aşkın senedir oturduğu binada bira içmelerini gerekçe gösteren 5 erkeğin saldırısına uğradı. İddiaya göre bahçeye dalan erkek grubu “Ya bu içkileri masadan kaldırın ya bu masayı ve sizi dağıtacağız” dedikten sonra saldırdı. Kalp hastası olan 60 yaşındaki erkeğin saldırıda ayağı kırıldı.

Yüzü gözü kanlar içinde kalan kadınlar seslerini duyurmak için o anları Twitter’dan paylaştı. Paylaştığı video ve görseller kısa sürede binlerce kişiye ulaşan Dila Coşkun daha sonra paylaşımını delil niteliğinde olduğu için avukatının silmesini istediğini belirterek “Arkadaşlar videolar delil niteliğinde olduğu için şu an silmek zorundaymışım tweeti ama maalesef hak yerini bulamazsa tekrar desteğinizi istemek durumunda kalıcam şu anki desteğiniz için çok teşekkür ederim hastanedeki yakınımın durumu daha belli değil” ifadelerini kullandı. Ayrıca olayın mahkemeye taşındığı bilgisini verdi.

Sosyal medya kullanıcıları görüntülere tepki yağdırıyor.